Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Wernisaż prac malowanych na jedwabiu Stanisława Witomskiego

25.10.2018
Dodane przez: Klaudia Kosak
Liczba wizyt:
Aktualności
Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza na wernisaż prac malowanych na jedwabiu Stanisława Witomskiego 26 października 2018 o godz, 18:00.
Stanisław Witomski 3 lata temu sprowadził się do Aleksandrowa Łódzkiego, wcześniej przez wiele lat mieszkał i pracował w Łodzi.
W każdej dziedzinie, w tym co robił starał się być kreatywny. Szyjąc odzież dla najbliższych i znajomych wkładał w modele cząstkę siebie, co czyniło je niepowtarzalnymi.
W październiku 2017 roku został zaproszony na warsztaty malowania na  jedwabiu, prowadzone przez jego dobra znajomą, magister sztuki Annę Ozgę. Do dziś nie potrafi powiedzieć czy poszedł na te warsztaty z miłości do sztuki czy chęci spotkania po latach. Nie ukrywa, że miał przyjemność uczestniczyć w wernisażu pani Anny i za każdym razem był zauroczony pięknem spływających jedwabi. Nie przypuszczał, że i jego ten sposób wyrazu otaczającego piękna tak mocno wciągnie.
Swój warsztat szlifuje w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi przy ulicy Sopockiej 7 pod okiem pani Anny Ozgi.
Lubi eksperymentować w poszukiwaniu nowych form wyrazu co widać w różnorodności tematów jak i technik wykonywanych prac.
Zaczyna zajmować się wyrobami z foamiranu jedwabnego zimnego, który mu ożywia i ubarwia szarość dnia codziennego.
Wystawa prac będzie czynna do 10 listopada 2018 r.
Serdecznie zapraszamy
Translate »