Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Wielki sukces karateków

31.10.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Podczas Mistrzostw Świata w Kanadzie w Karate Tradycyjnym świetne starty zaliczyli zawodnicy Sokoła Aleksandrów. Damian Tomasik zdobył 4 medale, w tym 2 złote drużynowe w kumite i en-bu oraz 2 brązowe w kumite u fuku-go. Maria Depta sięgnęła po 2 złote medale – złoty w kumite drużynowym oraz złoty w en-bu drużynowym. Srebrny w kata i brązowy fuku-go.

Adrian Zwierzchowski może pochwalić się złotym medalem w en-bu w parze z Damianem Tomasikiem i en-bu w parze z Marią Deptą.

W kategorii młodzieżowców Paulina Świercz zdobyła dwa medale. Złoty w kata indywidualnym i srebrny w fuku-go.

W kategorii juniorów Kaja Krzesłowska zdobyła złoto w fuku-go i srebrno w kogo kumite.

Maria Depta zapowiedziała zakończenie kariery. – Mimo tego, że wynik jest nieco słabszy niż w ubiegłym roku, uważam te mistrzostwa za najlepsze w swoim życiu. Cieszę się, że w ten sposób kończę karierę sportową. Chciałabym podziękować za rewelacyjną atmosferę w kadrze. Jestem wdzięczna wszystkim, którzy pojawili się na mojej drodze karate, ale szczególnie mojemu senseiowi, przyjacielowi Radkowi Olczykowi. Jednocześnie kieruję podziękowania do senseia Kwiecińskiego oraz wszystkich trenerów kadry. Mam nadzieję, że zapamiętacie mnie jako wszechstronną karateczkę – powiedziała Maria Depta dla strony www.karate.pl.
Translate »