Fundusze Europejskie
Profil zaufany

„Wiosenny Festiwal Sprawności”

19.03.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

 Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3

 1. J. Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim

Zaprasza do udziału w grach i zabawach ruchowych

Uczniów edukacji wczesnoszkolnej: rocznik 2008 i młodsi.

gminy Aleksandrów Łódzki

o puchar Naczelnik Edukacji, Kultury i Sportu Pani  Hanny Beda

Zadania są dostosowane do podstawy programowej  I etapu edukacyjnego.

Termin imprezy sportowej: 22 marzec 2018 r.  godz. 10.00

Miejsce:                    Hala sportowa Zespołu Szkół Sportowych

Skład zespołów:    12 uczniów  (6 dziewcząt i 6 chłopców)

(można wystawić zawodników rezerwowych do 2 osób).

Spotkanie w szkole:  9.45

Konkurencje rozgrywane oddzielnie dla chłopców  i dziewcząt:

 1. rzut p. lekarską 1 kg.;
 2. 40m;
 3. skok w dal z miejsca;
 4. sztafeta: 6 x 130m (jedno okrążenie).

Zasady

 1. rzut p. lekarską 1 kg.

Zawodnicy  kolejno  wykonują 2 rzuty piłką lekarską 1kg zza głowy w przód(decyduje lepszy wynik).  Sędziowie sumują odległości uzyskane przez zawodników. Suma odległości rzutów decyduje o zajętym miejscu.

 1. bieg na 40m;

Zawodnicy wykonują bieg na 40m na czas, (w seriach). Sędziowie sumują uzyskane przez zawodników czasy biegu. Suma uzyskanych czasów biegów decyduje o zajętym miejscu.

 1. skok w dal obunóż z miejsca;

Pierwszy zawodnik wykonuje skok w dal obunóż z miejsca. Kolejny zawodnik wykonuje skok z miejsca odległości uzyskanej przez poprzednika (linia pięt). Wygrywa zespół który uzyska najdłuższą odległość.

 1. sztafeta: 130m (jedno okrążenie);

Bieg  z pałeczką sztafetową. Pierwszy zawodnik trzymając w ręku pałeczkę sztafetową  z linii startu/mety na sygnał biegnie jedno okrążenie(130m). Przekazuje pałeczkę sztafetową następnemu zawodnikowi upoważniając go do rozpoczęcia biegu itd. Konkurencja rozgrywana w seriach. Uzyskany czas decyduje o zajętym miejscu.

 

 

Konkurencje dla wszystkich: 4 wyścigi rzędów.

 

Każdą konkurencję poprzedzi pokaz zabawy i dokładne jej objaśnienie

Wyścigi rzędów odbywać się będą na odcinku 2 X 18 m. (boisko do piłki siatkowej)

 1. Przekładanie koła hula-hop

Przybory: 2 pachołki, koło hula hop.  Przebieg: zawodnik dobiega do pierwszego pachołka,  (6m od linii startu), okrąża go i biegnie do koła hula hop, (koło  znajduje się w  odległości 12m od startu), wchodzi do koła przekłada je przez ciało, odkłada koło i biegnie do pachołka na  półmetku (18m) obiega go i wykonuje te same zadania w drodze powrotnej. Wraca na linię startu, upoważniając do biegu następnego zawodnika.

2. Bieg slalomem

Przybory: 5 pachołków, niski płotek lekkoatletyczny.                                            Przebieg:  zawodnik dobiega do 4 pachołków rozstawionych w odległości 1,5m od siebie, pokonuje je slalomem, biegnie do płotka przeskakuje nad nim, biegnie do pachołka na półmetku obiega go i wykonuje tylko slalom  w drodze powrotnej. Wraca na linię startu, upoważniając do biegu następnego zawodnika.

3. Bieg z piłką 1kg

Przybory: piłka lekarska 1kg, koło hula-hop, woreczki, materacyk 1.20×0.50 pachołek.

Przebieg: zawodnik biegnie z piłką lekarską 1kg, zostawia piłkę w kole (8m), biegnie do wyznaczonego miejsca z woreczkami i wykonuje rzut do celu umieszczonego na podłożu w odległości 3m. (szkoła, która odda 8 celnych rzutów otrzyma dodatkowo 1pkt. Rzut jest celny wtedy, gdy woreczek ma bezpośredni  kontakt z wyznaczonym celem). Zawodnik po rzucie okrąża pachołek- półmetek i wraca na linię startu zabierając po drodze piłkę 1kg, podaje ją  następnemu zawodnikowi, upoważniając go do rozpoczęcia  biegu.

4.„Sadzenie ziemniaków”

Przybory: 3 woreczki, 3 kołka o średnicy 30cm, pachołek.                                    Przebieg: zawodnik biegnie z trzema woreczkami w kierunku półmetka kładąc kolejno woreczki na kołach, (woreczki muszą znajdować się w kołach. Za każde 5 woreczków poza kołem – 1punkt karny). Okrąża pachołek na półmetku i wracając  zbiera kolejno woreczki. Na  linii mety przekazuje je  następnemu zawodnikowi upoważniając go tym do rozpoczęcia  biegu.

Punktacja:  od 6 pkt. za zwycięstwo:

za I miejsce –6 punktów, II miejsce –5 , III miejsce –4 , IV miejsce –3 ,V miejsce -2 , VI miejsce –1.  Przy zajęciu w poszczególnych wyścigach  miejsca  ex aequo np. pierwszego miejsca przez dwa zespoły, obowiązuje punktacja 6, 6, 4, 3, 2, 1 lub drugiego miejsca, punktacja jest następująca 6, 5, 5, 3, 2, 1   itd.                                   W przypadku dyskwalifikacji zespół otrzymuje 0 punktów.

O zajętym miejscu zespołu decyduje suma zdobytych punktów. W przypadku równej ilości punktów zdobytych przez dwa lub więcej zespołów o zwycięstwie decyduje:

 1. Bezpośredni wynik rywalizacji w wyścigach rzędów.
 2. Dogrywka – w losowo wybranym wyścigu rzędów.

 

Nagrody:

Za I miejsce puchar Naczelnik Edukacji, Kultury i Sportu Pani Hanny Beda.

Za kolejne miejsca pamiątkowe dyplomy.

Dla najlepszych zespołów upominki.

Za stan zdrowia startujących odpowiada nauczyciel zgłaszający.

Osoby odpowiedzialne za organizacje festiwalu:

Ilona Zinser i Lidia Zdrajkowska

Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 20.03.2018r.

Telefon: 42-712-15-68, 608-310-456 lub 504-017-361.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Translate »