Fundusze Europejskie
Profil zaufany

WOŚP: Aleksandrów zagrał na rekord

15.01.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

177 wolontariuszy, kilka miesięcy ciężkiej pracy organizatorów i tysiące gorących serc – to przepis na rekordowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Aleksandrowie, 26 odsłona najgłośniejszej akcji charytatywnej w Polsce przejdzie do historii. Już dziś wiadomo, że na konto WOŚP popłynie co najmniej 169 130,56 złotych. Kwota ta z pewnością jeszcze się zmieni – zasilą ją choćby pieniądze z internetowych licytacji. Ostateczny wynik poznamy po otrzymaniu raportu z mBanku.

Hojność aleksandrowian zadziwiała na każdym kroku. Absolutnym rekordem należy nazwać kwotę jaką zapłacona za tradycyjne kamienne serce wzbogacone o serduszko WOŚP – 77 777 tysięcy złotych.

16.600 złotych zapłacono za popularnego „malucha” z podpisami znanych osobistości, z Jurkiem Owsiakiem na czele.

Dużym powodzeniem cieszy się również gitara z podpisami członków zespołu Perfect. Licytacja jeszcze trwa, więc gdyby ktoś chciał stać się jej szczęśliwym posiadaczem, musi przebić aktualną kwotę – 5300 złotych.

Egzamin z pomagania zdali również biegacze – z opłat startowych za udział w biegu „Policz się cukrzycą” uzbierały się ponad 4 tysiące złotych.
W czasie akcji takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy liczy się każda złotówka. Aleksandrowianie doskonale o tym wiedzą – do puszek 177 wolontariuszy (wliczając w to przejażdżkę amerykańskim policyjnym mustangiem oraz podziwianie panoramy Aleksandrowa ze strażackiego podnośnika) wpadło 65.084 zł.

Świetnie „sprzedawały” się również domowe ciasta przygotowane specjalnie na ten dzień. Kawiarenka Aleksandrowskiego Forum Społecznego to kolejne 7 tysięcy złotych na ratowanie życia najmłodszych.

Do akcji przyłączył się również właściciel myjni ręcznej z ulicy Wojska Polskiego w Aleksandrowie Łódzkim, który wrzucił do puszki całodzienny utarg czyli 1200 złotych.

Aleksandrów gra z orkiestrą. Gra rekordowo i niech będzie tak do końca świata i jeden dzień dłużej. Siema!

Translate »