Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Wspólne śpiewanie piosenek Powstania Warszawskiego

28.07.2017
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności
Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego zaprasza we wtorek 1 sierpnia 2017 r. o godz. 18.00 na „Wspólne śpiewanie piosenek Powstania Warszawskiego”.
Spotkanie odbędzie się w Ogrodzie Biblioteki im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim, pl. Kościuszki 12.
Doświadczenia poprzednich spotkań pokazują, że ludzie chętnie biorą udział w zbiorowym śpiewaniu powstańczych piosenek, które w czasie walki dawały walczącej młodzieży poczucie siły i jedności. Tak jak od czterech lat, tak i w tym roku będziemy wspominać trudne, wojenne czasy i przypominać, że piosenka brała udział w Powstaniu. Piosenki te mają w sobie olbrzymi ładunek emocjonalny. Bardzo dobrze oddają radość i entuzjazm Powstańców oraz ich dumę i ból. Śpiewając je, oddajemy cześć bohaterom i pokazujemy, że nie są one odkładane do lamusa, a przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Podczas spotkania zaśpiewamy m.in. „Zośkę”, „Marsz Żoliborza”, „Sanitariuszkę Małgorzatkę” i wiele innych piosenek. We wspólnym śpiewaniu pomogą specjalnie przygotowane śpiewniki z piosenkami. Imprezę poprowadzi artysta-muzyk i dyrygent – Renata Banacka-Walczak, która będzie również akompaniowała śpiewającym.
Translate »