Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Wystawa „Uroki stulatka”

11.07.2019
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Uroki stulatka – piękno województwa łódzkiego w obiektywie rajdowiczek”.

Plenerowa wystawa zdjęć uczestniczek rajdów samochodowych dla kobiet

„Bóg zesłał babę”

 

Wystawa „Uroki stulatka” pokazuje urodę i niepowtarzalność województwa łódzkiego, udowadnia, że warto je poznawać i nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby odkryć czarujące miejsca i interesująco spędzić czas.

Jest to sentymentalna podróż po najciekawszych zakątkach Województwa Łódzkiego, które znalazły się na trasach rajdu samochodowego „Bóg zesłał babę” (w tym roku miał on swoją siódmą edycję). Wystawa pokazuje to, co przez te siedem lat rajdowiczki miały okazję zobaczyć, podziwiać, zwiedzić. Są to ciekawe, niezwykłe, piękne miejsca, takie jak: skanseny, zabytkowe młyny, zamki, pałace, dwory, rezerwaty przyrody, uroczyska, zabytki techniki, kościoły, muzea, rezydencje magnackie, rzeki, zabytkowe cmentarze, zbiorniki wodne i inne, czasami zapomniane, zakamarki regionu, o których istnieniu często nie mamy pojęcia.

Ekspozycja w niebanalny sposób pokazuje też historię województwa łódzkiego oraz jego różnorodność kulturową, religijną i przyrodniczą.

Wystawa jest ciekawą formą promocji regionu łódzkiego oraz rajdu samochodowego dla kobiet „Bóg zesłał babę” organizowanego przez Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego, w 2019 roku dofinansowanego z budżetu Województwa Łódzkiego.

Została przygotowana przez Partnerstwo oraz Gminę Aleksandrów Łódzki. Będzie prezentowana podczas letnich, niedzielnych koncertów w parku miejskim w Aleksandrowie Łódzkim w lipcu i sierpniu 2019 r. (14.07.2019, 21.07.2019, 28.07.2019 i 04.08.2019 o godz. 16).

Translate »