Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Występ Kapeli Podwórkowej Konstantynowiacy

17.04.2019
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Zapraszamy Państwa na występ Kapeli Podwórkowej Konstantynowiacy, który odbędzie się 24. kwietnia o godzinie 18:00 w Domu Dziennego Pobytu Wrzos (ul. Warszawska 10).

Kapela Podwórkowa Konstantynowiacy istnieje od 42 lat, będąc ambasadorem Konstantynowa Łódzkiego w kraju i za granicą. Repertuar zespołu stanowią przede wszystkim utwory reprezentujące folklor miejski łódzki. Kierownikiem muzycznym od początku istnienia kapeli jest wybitny akordeonista Tadeusz Woreta.

W Aleksandrowie zaprezentowane zostaną piosenki pochodzące z płyty „Melodie z mojego podwórka”, które stanowią wycinek lokalnej kultury. Tygiel stylów i czasów, profesjonalizmu i spontaniczności, harmonii i piękna płynącego prosto z serca – tak w skrócie można podsumować występ kapeli. W czasie koncertu usłyszą Państwo m.in. takie utwory jak: „Stara piosenka o Łodzi”, „Prząśniczka”, „Nasze łódzkie panny” czy „Walczyk z Piotrkowskiej”.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Uczestnicy koncertu otrzymają w prezencie płyty „Melodie z mojego podwórka”.

Zadanie pn. „Nagranie albumu płytowego CD „Melodie z mojego podwórka” Kapeli Podwórkowej „Konstantynowiacy” wraz z organizacją cyklu koncertów promocyjnych  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, realizowane w ramach projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „PRYM”.

Translate »