Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Zapraszamy na Dni Aleksandrowa

25.05.2018
Dodane przez: Dorota Bełdowska - Zemła
Liczba wizyt:
Aktualności

Już 9 i 10 czerwca największa
i najgłośniejsza impreza plenerowa roku! Dni Aleksandrowa Łódzkiego to dwa dni przepełnione muzyką, sportem i dobrą zabawą dla całych rodzin.

Co nas czeka?

KONCERTY

W sobotę wystąpi Małgorzata Ostrowska — legendarny głos polskiego rocka, która poza własnymi kompozycjami zaśpiewa największe przebojów grupy Lombard. Zaraz po niej muzyczne objawienie ostatnich lat, czyli Ørganek. W końcu Bracia — przebojowe duo Cugowskich, którzy pojawili się już w Aleksandrowie Łódzkim w 2007 roku, czyli praktycznie na początku swej kariery. Na zakończenie sobotnich koncertów czeka nas dwugodzinny blok muzyki elektronicznej, czyli Electric Night Fever. W tym roku zaprezentują się: aleksandrowianin Art1 oraz Blinders!

Sceniczne gwiazdy w niedzielę to z kolei bardzo różniące się od siebie stylistycznie Kamil Bednarek i Patrycja Markowska — gwiazdy wieczoru. Wcześniej scena należeć będzie do Aleksandrowian, zaprezentuje się m.in. młody aleksandrowski zespół KAST oraz znany coverowy zespół Arsen, który zabierze nas w podróż po największych światowych hitach. Nie zabraknie najmłodszych, utalentowanych artystów, którzy zaprezentują się w ramach koncertu laureatów Festiwalu Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna” czy występów uczniów szkoły muzycznej Amadeus.

SPORT

Jak na sportowe miasto przystało w specjalnym sobotnim bloku „Sportowy Aleksandrów” zaprezentują się wszystkie kluby fitness z Aleksandrowa Łódzkiego, grupy taneczne Młodzieżowego Domu Kultury, Aleksandrowskie Mażoretki czy młode gimnastyczki ze Szkoły Gimnastyki Artystycznej PASJA. Tradycją stało się, że podczas Dni Aleksandrowa odbywa się „Mecz inny niż wszystkie”. W tym roku w niedzielę o godz. 17:00 zostanie rozegrany Benefis Legend Sokoła Aleksandrów — Arkadiusza Świętosławskiego i Arkadiusza Simy.

POZA SCENĄ

Standardowo zapraszamy wszystkich do wesołego miasteczka z karuzelami, zjeżdżalniami, autodromem i ogromnym wahadłem! Będziemy również realizować jeden z projektów tegorocznego Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego o nazwie „Ratuj Pszczoły”. Pojawią się animatorzy zabaw dla dzieci, nie zabraknie smakołyków kół gospodyń wiejskich czy quizów i konkursów z nagrodami. Będziemy również gościć ekipę telewizyjną TVP Łódź, która zrealizuje studio plenerowe z łączeniami na żywo z imprezy.

ALEKSANDRÓW CHARYTATYWNIE

Podczas Dni Aleksandrowa Łódzkiego odbędzie się zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Aleksandrowskie Forum Społeczne, dla ciężko chorego Kamilka Pawlaka z Aleksandrowa.

To tylko niewielka część tego, co czeka nas w weekend 9-10 czerwca
w Aleksandrowie Łódzkim. Zapraszamy serdecznie! (bar)

Translate »