Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Zapraszamy na Festiwal Sztuk Różnych

14.09.2017
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Już w najbliższą niedzielę w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się Festiwal Sztuk Różnych. Impreza, przez piętnaście edycji, zdobyła szerokie grono wielbicieli. Uczestniczą w niej nie tylko aleksandrowianie. Wszystko za sprawą wesołej atmosfery i osób, które tworzą to wydarzenie. Muzycy, rękodzielnicy i inni twórcy – to  właśnie ich święto.  W tym roku wzrok odwiedzających również będą cieszyć liczne stoiska i stragany. Część z nich zagospodarują koła gospodyń wiejskich, gdzie będzie można spróbować pysznych wyrobów kulinarnych. Oprócz tego zaplanowane zostały dodatkowe atrakcje…

Ale zacznijmy od gwiazdy wieczoru, którą  tym razem będzie Sound’n’Grace. Chór, którego muzyczne korzenie stanowi contemporary (nowoczesny) gospel, pojawi się na scenie o godzinie 19:00. Muzyka wykonywana przez artystów łączy w sobie elementy funk, soul, jazz, groove i r’n’b. Ciekawe aranżacje oraz szeroki przekrój prezentowanych utworów trafiają zarówno do młodszych, jak i starszych słuchaczy, których automatycznie wprawiają w pozytywny nastrój.

Wcześniej, o dobrą atmosferę gości zadbają muzycy występujący w ramach X Przeglądu Regionalnych Zespołów i Śpiewaków Ludowych „Siedlisko”. Zaprezentują się publiczności w trzech kategoriach. W przerwie ich zmagań, o godzinie 15:30, podziwiać będziemy repertuar Zespołu Pieśni i Tańca „Boruta”.

Dodatkowo, od godziny 13:00, będzie można uczestniczyć w kreatywnych warsztatach plastycznych. Zainteresowane osoby samodzielnie wykonają kwiatki z papieru czy oryginalne ozdoby z filcu. Zaplanowane są także zajęcia z tworzenia świec zapachowych. Najmłodszych z pewnością ucieszy warsztat „Szalone stemple”. Są to warsztaty manualne, które rozwijają kreatywność nie tylko dzieci… Prace wykonuje się wspólnie z rodzicami. Z materiałów wtórnych, warzyw i przedmiotów codziennego użytku robione są wzory stempli, z których powstają abstrakcyjne prace plastyczne. Na warsztaty zgłosić się będzie można na miejscu.

Podczas Festiwalu Sztuk Różnych do nabycia będzie także najnowsza publikacja Towarzystwa Przyjaciół Aleksandrowa Łódzkiego „Aleksandrów wczoraj i dziś”. Znajduje się w niej wiele ciekawych tekstów dotyczących wiedzy historycznej i współczesnej, którą warto posiadać.

W niedzielę należy posiadać także czas wolny, by uczestniczyć w XVI Festiwalu Sztuk Różnych. O pozytywne wrażenia odwiedzających zadbali już organizatorzy…

 

Translate »