Fundusze Europejskie
Profil zaufany

ZNP uczciło jubilatów

09.09.2020
Dodane przez: Redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

W środę w Urzędzie Miejskim w Aleksandrowie spotkali się emeryci Związku Nauczycielstwa Polskiego, by uczcić trzy wspaniałe jubileusze. Byłe nauczycielki obchodziły swoje 80 i 90 lecie życia. Choć już tylko przyglądają się edukacji, to często wracają myślami do swojej ukochanej pracy.

Zenona Wichrowska (90 lat) – urodzona 5 kwietnia 1930 r. Pracę zawodową rozpoczęła w 1949 r. w szkole podstawowej nr 2 w Aleksandrowie Łódzkim. W tej szkole pełniła później funkcje dyrektora. Następne lata przepracowała w Zespole Szkół Ogólnokształcących w skład, którego weszła szkoła SP nr 2. Odznaczona Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest też nauczycielem o najdłuższej przynależności do ZNP – 71 lat.

 

Krystyna Przybylska (90 lat) – urodzona 12 września 1930 r. pracę zawodowa rozpoczęła w 1951 r. w powiecie łódzkim, w szkołach w Guzewie, a następnie w Rąbieniu. Po trzech latach przeszła do Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie podjęła pracę w Szkole Podstawowej nr 3. Przez wiele lat była metodykiem geografii dla nauczycieli powiatu łódzkiego. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Jest aktywnym członkiem ZNP od 67 lat.

 

Micielska Helena (80 lat) – urodzona 1 października 1940 r. pracę zawodową rozpoczęła w Szkole Podstawowej w Bełdowie w 1959 r., gdzie pełniła później funkcję dyrektora. W tej samej placówce przepracowała do emerytury. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Jest aktywnym członkiem ZNP od 61 lat.

Translate »