Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Zostań wolontariuszem

20.10.2020
Dodane przez: Dorota Bełdowska - Zemła
Liczba wizyt:
Aktualności

Jeśli masz czas, dobre chęci i jesteś zdrowy — możesz pomóc. Zgłoś się do pracy jako wolontariusz (wolontariuszka) na terenie gminy oraz w mieście Aleksandrów Łódzki.

— Po raz kolejny zaistniała potrzeba, abyśmy zatroszczyli się bardziej niż zwykle o innych — mówi Irena Kajszczak, koordynator akcji. — Jest wiele osób, szczególnie starszych i samotnych, które bez pomocnej dłoni sobie nie poradzą. Na początku pandemii, wiosną, również zorganizowaliśmy podobną akcję wolontariatu, która doskonale się sprawdziła. Dziś znowu prosimy wszystkich, którzy mogą pomóc, by zgłaszali się do nas.
Za pośrednictwem OPS-u, Centrum Pomocy Rodzinie oraz Domu Dziennego Pobytu „Wrzos” wolontariusze będą kontaktowani z potrzebującymi, szczególnie starszymi i samotnymi osobami. Wolontariusz musi być oczywiście zdrowy. — Chodzi o pomoc przy zakupach, dostarczeniu leków z apteki czy na przykład wyprowadzenie psa — mówi I. Kajszczak.
W akcję włączą się również, tak jak poprzednio, aleksandrowscy radni, ale każda dodatkowa para rąk na pewno przyda się.
Wszyscy, którzy chcą pomóc innym i zostać wolontariuszem (wolontariuszką) oraz ci, którzy takiej pomocy potrzebują, mogą dzwonić pod jeden numer telefonu: 511 068 070 (w godz. 8-16). Przy okazji apelujemy do sąsiadów czy znajomych osób potencjalnie potrzebujących wsparcia, by nie byli obojętni — jeśli sami nie możecie pomóc, dajcie znać wolontariuszom!

Translate »