Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Zwycięskie projekty ABO 2019

28.03.2019
Dodane przez: Dorota Bełdowska - Zemła
Liczba wizyt:
Aktualności

Mamy już oficjalne wyniki Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019!  Zwycięskie projekty w zestawieniu poniżej zaznaczono na błękitny kolor. Na pierwszym miejscu znalazła się tężnia solankowa, która uzyskała 1050 głosów. Kolejny na podium jest projekt „Ratuj pszczoły 2”. W jego ramach zakupione zostaną hotele dla dzikich zapylaczy oraz powiększona zostanie baza pożytkowa poprzez zasadzenie wierzb iw oraz leszczyn na terenie Aleksandrowa. Trzecie miejsce zajął natomiast projekt zakładający powstanie placu zbaw w parku przy ulicach: Targowy Rynek i Warszawskiej.

Ponad 700 głosów zdobyły także projekty, które w zestawieniu zwycięskich propozycji plasują się na miejscach od 4. do 9. Wśród nich trzy mają proekologiczny charakter. Zestawienie zwycięskich zadań pokazuje, że mieszkańcy Aleksandrowa troszczą się o środowisko, w którym żyją. Dzięki ich głosom w niedługim czasie zakupione zostaną: dron antysmogowy, automaty do recyklingu plastikowych butelek i puszek oraz zgniatarki – również do plastikowych butelek i puszek.

W tym roku będzie można także skorzystać z bezpłatnych porad u kardiologa, endokrynologa oraz innych lekarzy specjalistów. W parku miejskim wybudowana zostanie zadaszona scena, a na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji postawione zostaną kontenery wc. W wakacje mieszkańcy będą mogli skorzystać z oferty kina plenerowego, które z pewnością umili letnie wieczory. Natomiast po zmroku oraz w okresie jesienno-zimowym z pewnością przydadzą się opaski odblaskowe, zakupione dzięki projektowi „Jestem widoczny”. Bardziej widoczni będą również wandale, którzy uprzykrzają życie mieszkańcom Osiedla Sikorskiego i Słonecznego. Zainstalowanie monitoringu osiedlowego z pewnością korzystnie wpłynie na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Bezpieczniej mają także szansę poczuć się aleksandrowscy seniorzy. To im dedykowany jest projekt „pudełka/koperty ratujące życie pacjenta”. Propozycja zakłada zakup pudełek/kopert, w których znajdować się będą informacje o stanie zdrowia danej osoby. Przedmioty zlokalizowane w lodówce, w mieszkaniu pacjenta, ułatwią dotarcie do potrzebnych informacji personelowi medycznemu w sytuacji udzielania pomocy.

Zadanie „Pudełka/koperty ratujące życie pacjenta” zostanie zrealizowane, mimo że uzyskało mniej głosów, niż trzy inne projekty. Wynika to z regulaminu Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Zgodnie z nim projekt, którego wartość powoduje przekroczenie puli 1 200 000 zł, nie wchodzi w zakres zadań do realizacji, ustępując miejsca następnym w kolejności projektom, które w 1 200 000 zł się jeszcze mieszczą.

Szczegółowe zestawienie wszystkich projektów znajduje się poniżej. (kid)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Translate »