Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Zwycięskie projekty ABO 2020

20.02.2020
Dodane przez: Klaudia Kosak
Liczba wizyt:
Aktualności
Mamy już oficjalne wyniki Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020!
Zwycięskie projekty
w zestawieniu poniżej zaznaczono na żółty kolor. Tym razem mieszkańcy, w dużej mierze, postawili na projekty związane z bezpieczeństwem. Zwyciężyły aż trzy projekty dotyczące sprzętu ratowniczego. Na pierwszym miejscu znalazł się zakup samochodu ratowniczego-gaśniczego dla OSP w Nakielnicy, a na trzecim miejscu – zakup samochodu ratowniczego-gaśniczego dla OSP w Rąbieniu. Do puli podobnych projektów  należy  także  ten  zatytułowany:
#OTWIERAJ  –  CZAS  RATUJE! i  umożliwiający  nabycie nowoczesnego sprzętu hydraulicznego wykorzystywanego do ratownictwa technicznego.
Jednak   mieszkańcom   cały   czas   bliskie   są   również   projekty   związane   z   ekologią   oraz   ochroną środowiska naturalnego. Potwierdza to projekt, który uplasował się na drugim miejscu w zestawieniu zwycięskich propozycji. Już niedługo ci, którzy wyrzucają śmieci gdzie popadnie, będą musieli mieć się na baczności. Na terenie gminy, w miejscach szczególnie narażonych na nielegalne wyrzucanie śmieci, postawione zostaną mobilne urządzenia monitorujące, tzw. fotopułapki.
Po  zwycięskich projektach widać,  że  aleksandrowianie  lubią także  zdrowy styl  życia  i aktywne spędzanie czasu. To właśnie dlatego zrealizowany zostanie projekt dotyczący opracowania koncepcji komunikacji rowerowej. Umożliwi to uzyskanie najlepszych rozwiązań technicznych i pozwoli na maksymalne wykorzystanie potencjału komunikacji rowerowej dla mieszkańców.
Natomiast w parku przy ul. Zielonej stworzona zostanie strefa zabawy, zieleni i radości. Już niedługo dzieci znajdą tam nowe urządzenia do zabawy, a dorośli będą mogli odpocząć wśród zieleni.
W tym roku poprawimy swoją kondycję, jak również zyskamy większe poczucie bezpieczeństwa, biorąc udział w rozmaitych zajęciach sportowych dotyczących sztuk walki oraz technik samoobrony.
Projekt skierowany jest do różnych grup, więc z pewnością będzie można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
Kolejny, z puli zwycięskich projektów, dotyczy także bezpieczeństwa. Tym razem chodzi o przejście dla pieszych. Powstanie ono na ulicy Sikorskiego w okolicach marketu. Miejsce to wskazane zostało przez zgłaszającego, jako szczególnie uczęszczane przez osoby starsze czy te z małymi dziećmi. Już niedługo
wszyscy będą mogli korzystać z nowego przejścia. Następny projekt, także dotyczy infrastruktury miejskiej. Inwestycja zakłada wykonanie chodnika na ulicy Parkowej.
Wśród   zwycięskich   propozycji   znalazł   się   też   projekt,   który   podkreśla   zaangażowanie i troskę mieszkańców dotyczące zwierząt. Tym razem zakupione zostaną budki dla ptaków i jeży oraz karmniki. Latem będziemy mogli także korzystać z letniego kina plenerowego. Z pewnością wyświetlane filmy,
uprzyjemnią nam ciepłe wieczory oraz jeszcze bardziej urozmaicą kalendarz wakacyjnych wydarzeń.
Pulę   zwycięskich   projektów   zamyka   „Manufaktura   ogrodowa   trzmiela   z   Czwórki”.   Dotyczy   on założenia ogrodu, który dzięki odpowiednio dobranym roślinom sprawi, że stanie się on miejscem przyjaznym dla dziko żyjących owadów. Mieszkańcy, w ten sposób, zyskają możliwość obserwacji świata przyrody w bezpośrednim kontakcie z różnorodnymi gatunkami roślin. Poszerzą także swoją wiedzę na temat ich zastosowania oraz właściwości leczniczych.
Tak   właśnie   wygląda   lista   zwycięskich   projektów   w   ramach   Aleksandrowskiego   Budżetu Obywatelskiego 2020. Szczegółowe zestawienie wszystkich projektów znajduje się poniżej.
Translate »