Fundusze Europejskie
Profil zaufany

„Życie jest”

30.04.2018
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim oraz Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego zapraszają w poniedziałek 7 maja 2018 o godz.18.00 na spotkanie z legendą kabaretowej piosenki Trzecim Oddechem Kaczuchy. Wieczór muzyczno-kabaretowy połączony będzie z promocją książki Andrzeja Janeczko, lidera zespołu oraz wystawą grafik artysty pt „Za szkłem” (prace prezentowane będą w bibliotece w dniach 7.05. – 20.05.2018). Koncert odbędzie się w parku w Aleksandrowie Łódzkim. W razie deszczu zapraszamy do czytelni biblioteki (pl. Kościuszki 12)
Maja Piwońska i Andrzej Janeczko przedstawią swój komentarz do codziennych spraw i bieżących wydarzeń. Artyści przygotowali bardzo urozmaicony program od piosenek kabaretowych, literackich przez satyryczne parodie znanych i lubianych utworów po sentymentalne ballady. Zaśpiewają niezapomniane przeboje sprzed lat „Wódz”, „Kombajnista”, „W naszej klasie”, „Nie umieraj nam inteligencjo” i inne starsze piosenki jak i zupełnie nowe utwory. Będą bawić się razem z publicznością i zaproszą ją do wspólnego śpiewania. Swoim występem jak zawsze rozjaśniają szarą ponurą rzeczywistość i dostarczają wielu ciepłych emocji i wzruszeń. Gwarantowana dobra zabawa i humor.
Atrakcją wieczoru będzie promocja książki Andrzeja Janeczko „Trzeci oddech Kaczuchy o życiu i scenie” Książkę będzie można kupić po koncercie i zdobyć autograf autora. „Książka to nie są kronikarskie zapiski z historii zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy. Jest to opowieść prawie beletrystyczna, utkana z anegdot i emocji. Opowiada ona zarówno o czasach młodości artysty jak i początkach zespołu w Olsztynie w Roku Wolności 1981, a potem o pracy na estradzie aż do chwili obecnej z najbardziej popularnymi aktorami i artystami.”
Trzeci Oddech Kaczuchy tworzą Maja Piwońska (wokalistka) oraz Andrzej Janeczko (wokalista, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, także artysta grafik). Zespół powstał w 1981 w Olsztynie Wielu ludzi zadaje pytanie: „Dlaczego Trzeci Oddech Kaczuchy?”. Ano dlatego, że powstali w 1981 roku, kiedy był pierwszy oddech polityczny, trzeci – dlatego, że była ich trójka: Maja Piwońska, Andrzej Janeczko i Zbyszek Rojek, a kaczuchy? Bo kochali Kaczora Donalda. Od 1982 są związani z łódzką estradą. W TVP Łódź i Radiu Łódź zrealizowali wiele programów i audycji muzycznych (cykliczne: „Dom, poduchy i Kaczuchy”, „Z patelnią i humorem”, „Donosy na głosy”). Obecnie mieszkają we wsi Ługi koło Strykowa, gdzie Andrzej, już drugą kadencję jest sołtysem.

Translate »